Prašome palaukti, kraunama...

 

KARJEROS POKYTIS. Kas mus stabdo nuo jo?

Ne vienas iš mūsų pagalvojame apie pokyčius karjeroje. Galbūt dėl to, kad darbas tapo nebemielas širdžiai – nuobodus, monotoniškas,  nėra galimybių tobulėti, organizacijoje prastas mikroklimatas, o gal netenkina darbo užmokestis ar yra kitų priežasčių.

Priežasčių, kodėl žmogus nori keisti darbą dažniausiai būna keletas, tačiau tenka pastebėti, kad nepaisant noro (CV patalpinimas, dalyvavimas pokalbiuose) nuo naujų galimybių (darbo sutarties pasirašymo su nauja organizacija) jį stabdo tam tikros stigmos: finansiniai įsipareigojimai, atsakomybė šeimai, baimė būti nevykėliu naujame darbe, baimė klysti.

Šie įvardinti jausmai gali būti siejami ir su apsimetėlio fenomenu (angl. Impostor Syndrome). Tuomet net sėkmingi ir darbštūs žmonės nepripažįsta savo pasiekimų, dažnai save nuvertindami. Jiems kyla nerimas dėl savo kompetencijų, baimė, kad nepasiseks, aplanko jausmas, kad kiti juos esamoje darbovietėje vertina geriau nei yra iš tikrųjų.

Apsimetėlio sindromas nepriklauso nei nuo lyties, rasės, amžiaus, išsilavinimo, o jį patiria apie 70 proc. darbuotojų tam tikrame karjeros etape.

Karjeros pokytį reikia „prisijaukinti“, „subrandinti“.  Dažniausiai viskas prasideda nuo minties, kad laikas save išbandyti kitur. Toliau rekomenduojame:

  • Įsivertinti savo kompetencijas, stipriąsias ir tobulintinas, silpnąsias puses;
  • Išanalizuoti vidinį interesą (kas jums įdomu; veikla, kurioje dingsta laikas; sritis, kurioje norėčiau specializuotis);
  • Atlikti asmeninių vertybių auditą (kokios vertybės man labai svarbios, kokių kitų žmonių vertybių aš netoleruoju);
  • Įvardinti sau, kodėl noriu keisti darbą, kas manęs netenkina dabartinėse pareigose, ko noriu iš naujo darbdavio.
  • Pasvajoti apie naujo darbo galimybę ir kritiškai įvertinti galimas užimti pareigas, funkcijas bei atlygį. Tam labai padeda rinkoje esančių pasiūlymų peržiūra ir įvertinimas.
  • Pamąstyti, kas mane gali sulaikyti esamoje darbovietėje. Kokios mano stigmos, baimės man gali sutrukdyti lipti aukštyn karjeros laiptais, kokie būdai būtų jiems įveikti.

 

Jei karjeros galimybių matote savo įmonėje, būtinai pasikalbėkite su savo įmonės ar skyriaus vadovu. Jei karjeros galimybių (tobulėjimo profesinėje veikloje) dabartinėje organizacijoje nėra, tuomet galbūt tinkamas metas pamąstyti apie naujus darbo pokyčius.

 

Juk žolė ir medžiai auga, tad augimas svarbus kiekvienam iš mūsų. O jei jaučiate, kad norite nusiimti „apsimetėlio“ kaukę, sustiprinti pasitikėjimą savimi, įsivertinant savo  kompetencijas, vertybes kviečiame koučingo konsultacijai.

https://www.veiklosvaldymas.lt/karjeros-ir-darbo-paieskos-konsultacijos/